Strona główna » Koło Naukowe Finansów i Bankowości » Projekty » Zrealizowane
Koło Naukowe Finansów i Bankowości
Zrealizowane projekty
Aktualizacja: Środa, 07 października 2015 roku, 23:01


No risk No Fun - 28.04.2010 r.

28 kwietnia miała miejsce druga odsłona w ramach projektu „No Risk, No Fun”, tym razem pod postacią jednodniowej konferencji. Gościem specjalnym konferencji był prof. zw. dr hab. Krzysztof Jajuga z Katedry Inwestycji Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, który zaprezentował wykład pt. „Ryzyko jako integralna część inwestycji”. 
Ponadto wśród prelegentów Konferencji znaleźli się: Pan Arkadiusz Stolarek z Domu Maklerskiego Noble Securities, który zaprezentował temat manipulacji na rynku kapitałowym, Pan Dr Jerzy Podlewski członek Polrisku, który mówił o zagadnieniach związanych z funkcjonowaniem przedsiębiorstwa w obliczu ryzyka, oraz Pan Tomasz Mączka – senior dealer z X – Trade Brokers, który zaprezentował psychologiczny profil inwestora. 
W trakcie Konferencji odbyły się także dwa warsztaty, prowadzone przez Dr. Marcina Pęksyka z Katedry Bankowości Uniwersytetu Gdański o analizie portfelowej, oraz przez Pana Adama Narczewskiego z X – Trade Brokers o alternatywnych sposobach inwestowania. Partnerami konferencji byli: X – Trade Brokers, Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych, Fundacja Edukacji Rynku Kapitałowego, Stowarzyszenie Polrisk i Gazeta Giełdy Parkiet.

No risk No Fun - 23.11.2009 r.

23 listopada br. odbył się inaugurujący warsztat w Cyklu "No Risk, No Fun" (pełna nazwa: "No Risk, No Gain, No Fun"). Temat, który przez 3 godziny zgłębiało 30 uczestników dotyczył instrumentów pochodnych w tym opcji i swapów. Prowadzącym warsztat był Wiceprezes BPH TFI, Pan Aleksander Mokrzycki, posiadacz tytułu CFA oraz Doradcy Inwestycyjnego. Wiedza przekazana w pigułce uczestnikom, wzbogacona o praktyczne podejście i ciekawe przykłady z rynku w pełni usatysfakcjonowała nawet najbardziej zorientowanych w tematyce opcji i swapów. 


Kim chciałbym zostać...? 19.05.2009 r.

Koło naukowe Finansów i Bankowości zrealizowało drugie już spotkanie. Tym razem gościem był, pan Andrzej Hirsz, Dyrektor Inwestycyjny Grupy Ergo Hestia, który podzielił się z nami swoją wiedzą z tego zakresu oraz opowiedział o swojej pracy.

Kim chciałbym zostać...? 31.03.2009 r.

Koło naukowe Finansów i Bankowości zrealizowało pierwsze spotkanie z cyklu wywiadów z ludzmi, którzy osiągnęli sukces w nowej pracy, a zajmowana przez nich posada jest w zasięgu każdego absolwenta naszego Wydziału. Zaproszony gość, pan Maciej Jęczeń, menadżer średniego szczebla działu sprzedaży banku Pekao S.A., wygłosił krótką prezentację oraz odpowiedział na liczne pytania studentów. Spotkanie miało charakter otwarty.

Uniwersytet Gdański
Wydział Zarządzania
ul. Armii Krajowej 101
81-824 Sopot
Rekrutacja:
st. stacjonarne: 58 523 14 70
st. niestacjonarne: 58 523 11 38
tel. centrala +48 58 523 14 11
© 2013-2014 Uniwersytet Gdański - Wydział Zarządzania