Strona główna » Koło Naukowe Finansów i Bankowości » Aktualności
Koło Naukowe Finansów i Bankowości
Aktualne informacje dotyczące działalności
Aktualizacja: Środa, 17 lutego 2016 roku, 12:22
Promocja projektu Graduate Programme Day na Wydziale Zarządzania!!!

W dniu 18 lutego 2016 roku w holu przy Auli B-4 Wydziału Zarządzania w godzinach od 9.30 do 16.00 odbędzie się zorganizowana przez CEMS CLUB wspólnie z Kołem Naukowym Finansów i Bankowości promocja projektu Graduate Programme Day.
Graduate Programme Day to targi pracy skierowane przede wszystkim do absolwentów oraz studentów ostatniego roku studiów magisterskich.
W ramach promocji Graduate Programme Day studenci będą mogli uzyskać szczegółowe informacje dotyczące:
 • firm partnerskich,
 • programów menedżerskich,
 • możliwości odbycia staży i praktyk a także
 • możliwości zatrudnienia oraz składania aplikacji online
Serdecznie zapraszamy!!

 
Zwycięstwo Członków KNFiB w Debacie Oksfordzkiej ze studentami Instytutu Bankowości SGH

Dnia 15 stycznia 2016 r. o godzinie 15.00 w sali notowań GPW w Warszawie miała miejsce Studencka Debata Oksfordzka dotycząca tezy "należy obniżyć wiek emerytalny". Debata odbyła się pomiędzy studentami Instytutu Bankowości Kolegium Ekonomiczno-Społecznego Szkoły Głównej Handlowej, reprezentowanej przez SKN Analiz Rynkowych a studentami Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego, reprezentowanych przez KN Finansów i Bankowości.
Skład występujących drużyn był następujący:

 
Debata „należy obniżyć wiek emerytalny”
Mówca Propozycja (SGH) Opozycja (UG)
1
Wojciech Bednarski Angelika Krawczyk
2
Jakub Okrzesa Błażej Dobek
3
Konrad Konefał Michał Czyżewski
4 Michał Żak Wojciech Rosener

Marszałkami debaty byli prof. Małgorzata Zaleska (SGH) oraz prof. Leszek Pawłowicz (UG). W wyniku losowania zespół SGH reprezentował stanowisko propozycji czyli bronił tezy, a zespół UG reprezentował stanowisko opozycji, czyli argumentował przeciwko tezie. Przed debatą przeprowadzono głosowanie wśród publiczności. Po wystąpieniach poszczególnych mówców z obu drużyn przeprowadzono ponowne głosowanie. Debatę wygrała drużyna Wydziału Zarządzania UG, która przekonała do zmiany zdania większą ilość osób.
Relacja z debaty dostępna na stronie: https://www.youtube.com/watch?v=DSXPa-sAqSI

Chcielibyśmy serdecznie podziękować za współpracę Patronom wydarzenia:

Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz Rzeczpospolitej

Instytutowi Bankowości Szkoły Głównej Handlowej oraz Katedrze Bankowości Wydziału Zarządzania UG

Naszym opiekunom: Dr Kamili Bielawskiej (WZR UG) oraz dr Adamowi Barembruchowi (WZR UG)


Członkom Klubu Debat "Ars bene dicendi" (WPiA UG)
Członkom KN Finansów i Bankowości (WZR UG)
Członkom SKN Analiz Rynkowych (IB SGH)
Członkom KN Lider (WZR UG)
Członkom KN Inwestor (WZR UG)
 
Debata Oksfordzka - obniżenie wieku emerytalnego w Polsce
15 stycznia 2016 r. o godzinie 15.00 w sali notowań GPW w Warszawie odbędzie się debata oksfordzka na temat obniżenia wieku emerytalnego w Polsce, w której zmierzą się studenci Uniwersytetu Gdańskiego i Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.

Debatę poprowadzi Jan Krzysztof Bielecki.
 
Współorganizatorami debaty są Wydział Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego, Instytut Bankowości Kolegium Ekonomiczno-Społecznego Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, Studenckie Koło Naukowe Analiz Rynkowych SGH oraz Koło Naukowe Finansów i Bankowości Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego. 

Wydarzenie ma charakter otwarty dla widzów.


Serdecznie zapraszamy!
 

Patronat honorowy:


 
 Patronat medialny:

 
Więcej informacji na stronach:
Facebook
Wydział Zarządzania
Już jest dostępny film z Pierwszej Sopockiej Debaty Oksfordzkiej!
Zapraszamy do zapoznania się z materiałem wideo! Przypominamy, że podczas debaty Wydział Zarządzania UG reprezentowali członkowie Koła Naukowego Finansów i Bankowości i to właśnie Oni zwyciężyli! Miłego oglądania :) 
Materiał dostęny pod linkiem: I Sopocka Debata Oksfordzka

Więcej informacji na stronie:
Wydziału Zarządzania

Ruszyły zapisy na nowe WDW "Debata Oksfordzka"!
Po sukcesie członków KNFiB, Koło obejmie patronat nad nowym wykładem do wyboru "Debata Oksfordzka". Wykład do wyboru będzie odbywał się w formie warsztatu. Pozwoli na zapoznanie się z formułą debat oksfordzkich, pokaże jak umiejętnie się do nich przygotowywać oraz pozwoli na praktyczne sprawdzenie swoich umiejętności podczas przemówień publicznych. Zapraszamy!

Więcej informacji na stronie:
Zakładka Debata Oksfordzka

Zapraszamy na spotkanie rekrutacyjne!
Rekrutacja do KNFiB odbędzie się w dniu 21 października w sali C-9 o godzinie 16:30! Zapraszamy!

Więcej informacji na stronie:
Facebook

Kolejne wyróżnienie za esej!
Chcielibyśmy poinformować o kolejnym już sukcesie członków naszego Koła! Jeszcze na dobre nie rozpoczęliśmy działalności, a już zdobywamy następne osiągnięcia i to w bardzo szybkim tempie! Wspaniale wróży to na przyszłość!
Tym razem, Michał Czyżewski, autor eseju pt. "How to encourage development of knowledge-based economy in Poland?" opublikowanego w książce "What would we change in Europe" otrzymał wyróżnienie od firmy Abris Capital w formie zaproszenia do odbycia praktyki w jej warszawskim biurze. Gratulujemy!

Więcej informacji na stronie:

Akademii EFC

Wyróżnienie esejów członków KNFiB przez Bank Zachodni WBK!
Z przyjemnością informujemy o kolejnym sukcesie członków Koła Naukowego Finansów i Bankowości. Pan Mateusz Morawiecki, Prezes Zarządu Banku Zachodniego WBK, Mecenasa Akademii EFC, wyróżnił trzy eseje znajdujące się w tegorocznej publikacji Akademii EFC, z których dwa, są autorstwem członków KNFiB. Serdecznie gratulujemy!

Więcej informacji na stronie:
Akademii EFC

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w XII edycji konkursu EY Financial Challenger!
Dla przypomnienia, w zeszłym roku akademickim, członkowie naszego Koła, jako najmłodszy zespół, dotarł aż do półfinału! Także w tym roku warto powtórzyć, a najlepiej poprawić ich sukces!

Więcej informacji na stronie:
EY Financial Challenger

Zwycięstwo Członków KNFiB w I Sopockiej Debacie Oksfordzkiej pomiędzy Wydziałami Zarządzania i Ekonomicznym!
W debacie wzieły udział dwa zespoły złożone z najlepszych studentów Wydziału Zarządzania i Wydziału Ekonomicznego, którzy zmierzyli się w pojedynku na argumenty w celu obalenia lub podtrzymania tezy:
Czy państwo powinno pomagać frankowiczom przy przewalutowaniu kredytów? 
Debatę poprowadził Jan Krzysztof Bielecki.
W Radzie Mędrców zasiedli wybitni ekonomiści, absolwenci Uniwersytetu Gdańskiego: Maciej Grabowski (minister środowiska), Mirosław Gronicki (b. minister finansów), Dariusz Filar (b. członek Rady Polityki Pieniężnej).

Więcej informacji na stronach:
Wydziału Zarządzania
Dziennika Bałtyckiego
Miasta Gdańsk

Członkowie KNFiB uczestniczyli w V Europejskim Kongresie Finansowym
V Europejski Kongres Finansowy odbył sie 22 – 24 czerwca 2015 w Sopocie. Tegoroczny Kongres Patronatem Honorowym objął Donald Tusk - Przewodniczący Rady Europejskiej, a tematem wiodącym jest „Integracja europejska wobec kryzysu bezpieczeństwa”.
V Europejski Kongres Finansowy odbywa się w szczególnym dla Europy czasie, gdy po ponad dwudziestu latach geopolityka „wróciła” do gospodarki. W czasie, w którym działania podejmowane w poszczególnych krajach i w całej Unii okażą się praktycznym sprawdzianem solidarności i integracji europejskiej wobec kryzysu bezpieczeństwa. Czy wypracowane i sprawdzone przez lata mechanizmy i procedury, a także stabilność, innowacyjność i solidarność w Unii Europejskiej wystarczą wobec ryzyk drugiej dekady XXI wieku? Z tych powodów debata inaugurująca Kongres dotyczyła naprawy strefy euro oraz nadziei i wyzwań związanych z Unią Rynków Kapitałowych i Unią Energetyczną.
Podczas sesji plenarnej otwierającej Kongres wystąpienie pt. „Hazard moralny na rynkach finansowych” wygłosił Pan Marek Belka, Prezes Narodowego Banku Polskiego.
Komitetowi Honorowemu Kongresu Europejskiego Kongresu Finansowego przewodniczy Lech Wałęsa, a Radzie Programowej - Jan Krzysztof Bielecki.
Debaty w drugim i trzecim dniu Kongresu prowadzone były w następujących blokach tematycznych:
 • Bezpieczeństwo i rozwój rynków finansowych w UE;
 • Wyzwania dla rozwoju rynku kapitałowego;
 • Zarządzanie wartością przedsiębiorstw;
 • Zrównoważone finansowanie infrastruktury.
Kongres zakończyły: ogłoszenie Rekomendacji oraz debata oksfordzka „Bez imigracji Europa zginie”
Poprzez Rekomendacje ogłaszane na zakończenie obrad, Kongres nie tylko identyfikuje najbardziej aktualne wyzwania pojawiające się przed współczesną gospodarką, ale również przedstawia propozycje ich rozwiązania. Debata oksfordzka „Bez imigracji Europa zginie?” jest przedsięwzięciem członków Akademii EFC, skupiającej studentów z Polski, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Włoch, Hiszpanii i Ukrainy.

Więcej informacji na stronie:
Europejskiego Kongresu Finansowego

Członkowie KNFiB zdobyli 3 miejsce w XIX edycji ogólnopolskiego konkursu "Przedsiębiorczość, Finanse i Zarządzanie"!
19 edycja konkursu Przedsiębiorczość, Finanse i Zarządzanie odbyła się w Łodzi w dniach 28-30 maja 2015. W konkursie wystartowało 15 zespołów studentów III roku stacjonarnych studiów I stopnia lub III roku stacjonarnych jednolitych studiów magisterskich, realizowanych w zakresie ekonomii, finansów i zarządzania. Łącznie w konkursie uczestniczyło 68 studentów. 
Konkurs przebiegał etapami. Pierwszego dnia 15 zespołów opracowywało ofertę zakupu spółki medycznej przez fundusz inwestycyjny i strategię negocjacji. Do kolejnego etapu zakwalifikowało się 5 zespołów, które drugiego dnia konkursu przygotowywały prezentację w imieniu innowacyjnego start-up’u z branży telekomunikacyjnej. Do ostatniego, trzeciego etapu, weszły dwie drużyny, które stanęły do negocjacji – ich poziom, styl i wiedza były tak wysokie i wyrównane, że Jury zdecydowało, iż oba zespoły zasłużyły na zdobycie I miejsca. 
Studenci musieli wykazać się umiejętnością selektywnego doboru informacji, zdolnością do analizowania złożonych problemów oraz krytycznego i twórczego myślenia, a także stworzyć zgrany zespół z klarownie zarysowanym podziałem obowiązków. 
Organizatorem konkursu jest Fundacja Edukacyjna Przdsiębiorczości. Fundatorem nagród w konkursie była Fundacja Kronenberga przy Citi Handlowy, zaś całego konkursu Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności.

Więcej informacji na stronach:
Fundacji Edukacyjna Przedsiębiorczości
Wydziału Zarządzania

Członkowie KNFiB dostali się do półfinału XI edycji ogólnopolskiego konkursu EY Financial Challenger!
Konkurs EY Financial Challenger organizowany jest przez ekspertów z dziedziny doradztwa transakcyjnego. Podczas konkursu uczestnicy wykonują zadania, z którymi na co dzień spotkają się profesjonalni konsultanci, np. przeprowadzenie transakcji zakupu lub sprzedaży spółki, dokonanie wyceny i analizy finansowej. Uczestnicy biorą również udział w przygotowaniu rekomendacji dla klientów i poszukiwania optymalnych rozwiązań rzeczywistych problemów związanych z transakcją.

Więcej informacji na stronie:
EY Financial Challenger

Członkowie KNFiB uczestniczyli w IV Europejskim Kongresie Finansowym
IV Europejski Kongres Finansowy w Sopocie odbywał się w szczególnym dla Europy czasie, gdy po ponad dwudziestu latach geopolityka „wróciła” do gospodarki. Jest to moment, w którym działania podejmowane w poszczególnych krajach i w całej Unii mogą okazać się praktycznym sprawdzianem solidarności europejskiej. W tej sytuacji polski punkt widzenia oraz polskie doświadczenia i propozycje mogą stanowić inspirację dla procesu dalszej integracji europejskiej i nowego zdefiniowania bezpieczeństwa w XXI wieku. Tegoroczny Kongres zdominowała tematyka bezpieczeństwa finansowego i energetycznego. W zgodnej opinii uczestników EKF jest to fundament dalszej integracji politycznej Unii Europejskiej oraz wzrostu konkurencyjności europejskiej gospodarki. W tym roku ponad tysiąc trzystu czołowych przedstawicieli władz europejskich i krajowych, instytucji regulacyjnych i nadzorczych, biznesu, świata nauki, polityki i mediów przyjęło zaproszenie organizatorów do aktywnego udziału w debatach kongresowych.

Więcej informacji na stronie:
Europejskiego Kongresu Finansowego

Członkowie KNFiB uczestniczyli w Kongresie Consumer Finance
Kongres Consumer Finance, organizowazny przez Gdańską Akademią Bankową i Konferencję Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce, od początku swojego istnienia realizuje z sukcesem określone cele, którymi są:
 • prezentacja stanu bieżącego i perspektyw rozwoju rynku consumer finance;
 • debata o kierunkach rozwoju biznesu consumer finance;
 • poszukiwanie metod działania w warunkach aktualnych zmian regulacyjnych.
Więcej informacji na stronie:
Kongresu Consumer Finance

Członkowie KNFiB uczestniczyli w Kongresie Bankowości Detalicznej
Kongres bankowości detalicznej skupia się na aktualnych wyzwaniach dla rozwoju sektora, identyfikuje problemy i proponuje rozwiązania, które stymulują rozwój i poprawę jego bezpieczeństwa.

Więcej informacji na stronie:
Kongresu Bankowości Detalicznej

Członkowie KNFiB uczestniczyli w Seminarium "Rynek Obligacji w Polsce"
Celem seminarium jest podsumowanie funkcjonowania rynku obligacji w Polsce, identyfikacja szans i zagrożeń jego rozwoju w najbliższych latach. Program seminarium obejmuje dwa panele dyskusyjne:
 • Banki na rynku obligacji - stabilność sektora bankowego w porównaniu płynności rynku obligacji
 • Obligacje kontra kredytu - gdzie jest wyższa wartość dodana dla firmy?
Ponadto, zaprezentowane są prezentacje dotyczące wybranych problemów związanych z perspektywami na rynku obligacji w Polsce.

Więcej informacji na stronie:

Seminarium

Członkowie KNFiB zostali przyjęci do Akademii Europejskiego Kongresu Finansowego
Inicjatywa Europejskiego Kongresu Finansowego skierowana do studentów i młodych absolwentów. Motywuje i inspiruje do podejmowania wyzwań oraz aktywnego kształtowania kariery zawodowej. Buduje świadomość, że rozwijanie indywidualnych kompetencji przyczynia się do rozwoju gospodarczego i społecznego własnego kraju oraz Europy.
Akademia EFC włącza do debaty o przyszłości gospodarki Polski i UE, w tym szczególnie o perspektywach zawodowych młodych absolwentów, o problemach napotykanych przez nich na progu ścieżki profesjonalnego rozwoju, a także o pomysłach na ich rozwiązanie.
Wybrano jako reprezentantów 100 najlepszych studentów z Polski i Ukrainy, którzy brali udział w rozmowach z przywódcami politycznymi, z polskimi i europejskimi przedsiębiorcami, jak również wybitnymi ekonomistami.

Więcej informacji na stronie:
Akademii EFC
Uniwersytet Gdański
Wydział Zarządzania
ul. Armii Krajowej 101
81-824 Sopot
Rekrutacja:
st. stacjonarne: 58 523 14 70
st. niestacjonarne: 58 523 11 38
tel. centrala +48 58 523 14 11
© 2013-2014 Uniwersytet Gdański - Wydział Zarządzania